• slider 1
  • slider 1
  • slider 1
  • slider 1

ÜRÜN GRUPLARI

Kars Ahşap Saksı

Kars ahşap saksı makalemiz de biraz nostalji olacağı gibi eski büyüklerimizin kulaklarını biraz çınlatacağımız bir yazı olacak. Çünkü günümüz Türkiye’sinde ve dünyasın da bu tarz aksesuarların kullanımı ne yazık ki azaldı.

28.03.2019 11:10

Kars ahşap saksı makalemiz de biraz nostalji olacağı gibi eski büyüklerimizin kulaklarını biraz çınlatacağımız bir yazı olacak. Çünkü günümüz Türkiye’sinde ve dünyasın da bu tarz aksesuarların kullanımı ne yazık ki azaldı. Bundan dolayı bu artık bir gelenek veya hobi haline büründü. Aslında burada en önemli durumlardan birisi plastik saksıların hayatlarımız da ne kadar fazla yer kapladığı ve bir o kadar da zararlı olduklarıdır. Fakat ne yazık ki artık topluluğumuzun besledikleri çiçek veya bitlerin sağlık durumlarını düşünmedikleri gibi kendi sağlık durumlarını da düşünmemektedirler.

Plastik saksıların hayatımızda olmadığı günlere eskilere gidecek olursak ahşap saksılar hemen hemen tüm evlerde kullanılan ve balkonlarda askılı olarak bulunan saksı türleriydi. Günümüz de bu tür saksıların sayısı azalsa da genel olarak yine de çoğu yerde hobi amaçlı veya gelenek ve göreneklerimize sağdık kalma amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Bu tarz ürünleri yol kenarların da seyahat ederken de pek çok yerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Artık hobi eşyaları arasında yer almasının en büyük sebeplerinden birisi de kaliteli işçiliğinden dolayı fiyatlarının plastik saksılara oranla biraz daha fazla olması. Aslında bu durum ahşap saksı Kars bölgesinde tam tersi olmasa da aralarında seçim yapılmayacak kadar düşüktür. Çünkü bu tarz alışkanlıkların ve geleneklerin hala kars bölgesin de çevresin de aktif olarak kullanıldığı söylemek isteriz. Bizler de bu bölge başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok noktasına hala ahşap saksı üretimi yapmakla birlikte satışını da yapmaktayız.

Birbirinden farklı saksı modellerimiz ile siz değerli müşterilerimize standart ölçülerde veya dilerseniz özel işlemeli olarak da üretim yapmaktayız. Ahşap saksıların en önemli avantajlarından birisi de sağlık açısından oldukça önemli bir yer kaplamalarıdır. Sizler de sağlığınıza önem veriyor ve eski ahşap saksılara kavuşmak istiyorsanız Kars ahşap saksı firmamızı ziyaret edebilir, dilerseniz bilgi almak için iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Ekleme istediğiniz ürün işlemi başarılı

mailtelefonwhatsapp